Dijital ve Teknoloji

Oyun Kültürü Tasarımı ve Teknolojisi: Gaming

Oyun Kültürü Tasarımı ve Teknolojisi: Gaming

Program Hakkında

Son dönemde oldukça büyüyen dijital ve mobil oyun geliştirme birçok başka sektörde de fırsatlar yaratmakta. Değişen, dijitalleşen dünyada sadece dijital oyuncu olmanın ötesinde dijital oyun tasarımı alanında kariyer edinmek ya da mevcut kariyerini geliştirmek isteyenler için hazırlanan Bahçeşehir Üniversitesi Game Lab uzmanlarınca verilecek olan dijital, mobil oyun geliştirme tasarımı kursu Oyun Kültüründen Tasarımına Teknolojisine Gaming sertifikalı eğitimiyle dijital oyun ve dijital oyun tasarımı hakkında her şeyi öğrenebileceksiniz. 

 

Financesonline raporuna göre 2021 yılı itibariyle dünyada 2.69 milyar dijital oyuncu bulunmaktayken, yıllık artış %5.6 seviyelerindedir. 2020 yılı verilerine göre ise 159.3 milyar dolarlık bir gelir havuzundan söz edilmektedir. Ekonomi alanında dijital oyun sektörünün pastadaki payının giderek arttırması beraberinde bu alanda yetkin insan ihtiyacını da arttırmaktadır çünkü reklam ve pazarlama alanında çığır açan dijital oyun tasarımı sektörü, gün geçtikçe büyümekte ve etkileri diğer pazarlarda da hissedilmekte. Özellikle pandemi sonrası koşullar dijitalleşmeye dönük tüm sektörlerde olduğu gibi oyun alanını da ön plana çıkarmakta. İBE tarafından hazırlanan, BAU Game Lab'ın alanında yetkin isimlerden alacağınız dijital oyun geliştirme kursu sayesinde; dijital oyun tasarımcılığı, hikaye anlatımı, oyun motorları ve doğru aktörlerle nasıl temasa geçilerek oyunlarınızı pazarlayabileceğinizi öğreceksiniz. Oyun Tasarımından Teknolojisine Kültürüne Gaming dijital oyun tasarımı eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

 

Program hakkında daha fazla bilgi için lütfen sayfadaki (mobil kullancılar için sayfanın aşağısında) başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçin.

 

 

Başvuru Formu
Detaylı Bilgi için

Bircan Yıldız | Eğitim Danışmanı

0216 521 6012 | 0 537 033 81 82

ibeinstitute@ibe.com.tr

Genel Bilgiler