Profesyonel Gelişim

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Program Hakkında

Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi gibi farklı dallardan mezunlara da aile danışmanı olma yolu açan yönetmeliğe göre 300 saati teorik, 120 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplamda 450 saatlik eğitim süresi yönetmelikle belirlenmiştir.

 

Aile toplumun en temel birimlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Nitelikli ve işlevsel bir aile yapısı modern ve refah seviyesi yüksek seviyede toplumların oluşturulmasının ön koşulu olarak nitelendirilebilir. 

 

Gedik Üniversitesi - Aile Sağlığı Araştırma Derneği - İletişim ve İşletme Bilimleri Enstitüsü işbirliği ile hayata geçirilen Aile Danışmanlığı Sertifika Programının temel amacı aile bireylerine danışmanlık yapacak olan profesyonellerin yaşanılan sorunlara daha sağlıklı ve sürdürülebilir çözümler üretilebilecek yetkinliği kazandırmaktır. Programın katılım koşullarını yerine getirip başarı ile tamamlayanların aile içinde yaşanan problemlere güncel teknikler ve yöntemlerle danışmanlık yapabilecek seviyede bilgi birikimi ve beceri seti geliştirmeleri beklenmektedir.

 

* Katılımcılara İBE, Gedik Üniversitesi ve Aile Sağlığı Araştırma Derneği tarafından e-Devlet onaylı sertifika verilecektir.

Başvuru Formu
Detaylı Bilgi için

Bircan Yıldız | Müşteri İlişkileri Uzmanı

0216 521 6012 | 0 537 033 81 82

ibeinstitute@ibe.com.tr

Genel Bilgiler